Леб, љубов и...

Од Википедија — слободната енциклопедија
Леб, љубов и..филм од 1955 година на Дино Риси. Сцена

Леб, љубов и... e италијански филм од 1955 година, во режија на Дино Рици. Главните улоги ги толкуваат: Софија Лорен и Виторио де Сика.

Содржина[уреди | уреди извор]

Еден поранешен маршал се враќа дома и открива дека во неговиот дом се вселила една млада и убава продавачка на риби.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Антена, број 841, 8.8.2014, стр. 18.