Лајал Абуд

Од Википедија — слободната енциклопедија

Лајал Абуд (арап. ليال عبود:pronounced [layāl ʿab'boud]  ( listen); родена на 15 мај 1982) е либанска поп-пејачка на народна музика, текстописец, концертна танчерка, модел, хуманитарка и стопанственичка.[1][2][3]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Layal Abboud“. Insight Publishing House Limited, UK. Архивирано од изворникот на 2018-10-12. Посетено на 24 August 2017.
  2. „Layal Abboud: The unworthy recipient of a cultural award“. The NOW team. Архивирано од изворникот на 2018-12-26. Посетено на 23 August 2017.
  3. „ليال عبود - Layal Abboud“. knopedia.com. Архивирано од изворникот на 2018-12-26. Посетено на 23 August 2017.