Прејди на содржината

Костас Манолас

Од Википедија — слободната енциклопедија
Костас Манолас
Манолас загревајќи се за Рома
Лични податоци
Полно име Константинос Манолас
Роден на 14 јуни 1991(1991-06-14)(33 г.)
Роден во Наксос, Грција
Висина &100000000000001890000001,89 м[1]
Позиција одбрана
Клупски податоци
Сегашен клуб Рома
Број 44
Младинска кариера
2003–2007 Панаксиакос
2007–2009 Трасивулос
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2008–2009 Трасивулос 6 (0)
2009–2012 АЕК Атина 66 (3)
2012–2014 Олипијакос 49 (4)
2014– Рома 127 (5)
Репрезентација
2009–2011 Грција под 21 5 (0)
2013– Грција 34 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари, според податок од 17:53, 21 April 2018 (UTC)
‡ Настапи и голови за репрезентација, според податок од 23:37, 28 March 2018 (UTC)

Констатинос "Костас" Манолас (грчки: Κωνσταντίνος Μανωλάς; роден на 14 јуни 1991 година) — грчки професионален фудбалер кој настапува како централен одбранбен играч за италијанскиот клуб Рома и репрезентацијата на Грција.

Клупска кариера[уреди | уреди извор]

  1. „Kostas Manolas“. www.asroma.com. Архивирано од изворникот на 2017-09-19. Посетено на 2018-04-24.