Костарика (Јужно Мато Гросо)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
општина Костарика

Костарика е општина која што се наоѓа во бразилската сокузна држава Мато Гросо со Сул. Населението изнесувало 20,017 (2011) додека територијата е голема 5,723 км2.[1]

Општината содржи 17.3% од 30,619 hectares (75,660 acres) Насцентес до Рио Такуари, основана во 1999 година.[2]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. IBGE - „Archived copy“. Архивирано од изворникот на 2008-06-11. Посетено на 2008-06-11.CS1-одржување: архивиран примерок како наслов (link)
  2. PES das Nascentes do Rio Taquari (португалски), ISA: Instituto Socioambiental, Посетено на 2016-12-13