Корисник:Brest/bot/правописни грешки/Тест страница

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Јануари е првиот месец во годината. Јануари е најстудениот месец, но може да изненади и месец февруари кој може да биде поладен оџ јануари, во март се случува да падне снег. Април е специјален месец, април доаѓа веднаш после март а по него мај, па јуни, јули, август, септември, октомври и на крај декември, последен месец во годината.