Корисник:Bhudh

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Преглед[уреди | уреди извор]

Ова е само преглед, страницата сè уште не е зачувана!


ruРусскийродной язык этого участника.
en-1 This user is able to contribute with a basic level of English.
mk-0 Корисникот воопшто не разбира македонски.
ЅЃ Овој корисник има целосно познавање на кирилицата.
L Овој корисник има целосно познавање на латиницата.

Индо-Европск. *bʰudʰ- ~> макед. буден