Корисник:Andrejj

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија:Вавилон
slUporabnik govori slovenščino kot materni jezik.
mk-1Корисникот почетнички зборува македонски.
en-3 This user is able to contribute with an advanced level of English.

AndrejJ, Ново место (Novo mesto), Словенија (Slovenija)

latinica <--> ћирилица