Корисник:Горец

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија:Вавилон
mkMајчин јазик на овој корисник е македонскиот.

Добре дојдовте на мојата профилна страница!


Активен член на англиската верзија на Wiktionary, со цел зачувување, негување и промоција на македонскиот јазик. Моите активности можете да ги погледнете тука.