Прејди на содржината

Разговор со корисник:Горец

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

Да ги средиме статиите за државите во светот[уреди извор]

Здраво, те повикувам да се приклучиш на натпреварот „Држави во светот“ и да ги подобриме статиите за државите во светот во периодот од 1 до 31 јули, со кој сакаме да ги подобриме статиите за државите во светот на нашата Википедија. Обезбедени се награди за најдобрите тројца, како и за други категории. Прочитајте ја проектната страница за натпреварот и земете учество. Вклучи се и заедно да ја подобриме македонската Википедија. --MediaWiki message delivery (разговор) 16:44, 29 јуни 2019 (CEST)[одговори]

Нов уредувачки натпревар[уреди извор]

Здраво, те повикувам да се приклучиш на натпреварот „Автомобили“ и да создадеме повеќе статии за автомобилските модели во периодот од 20 септември до 19 октомври, со кој сакаме да создадеме нови содржини за оваа тема на нашата Википедија. Обезбедени се награди за најдобрите тројца, како и за други категории. Прочитајте ја проектната страница за натпреварот и земете учество. Вклучи се и заедно да ја подобриме македонската Википедија.--MediaWiki message delivery (разговор) 22:35, 17 септември 2019 (CEST)[одговори]

Ракомет[уреди извор]

Здраво, како што во Македонија е особено популарен ракометот, а темата на Википедија е доста слабо покриено, дојдовме до идеја да организираме уредувачки натпревар на тема „Ракомет“, со цел да ги подобриме постоечките статии, но и да создадеме нови. Натпреварот ќе се одржува цел декември. Има обезбедено награди за учество во натпреварот. Прочитајте ја проектната страница за натпреварот и земи учество. Вклучи се и заедно да ја подобриме македонската Википедија.--MediaWiki message delivery (разговор) 12:23, 30 ноември 2019 (CET)[одговори]

Список на македонски песни[уреди извор]

Слободно пишете ми ги во разговор. Имам многу други песни материјал во моментов, дополнителен, што не е во вкупнава листа, а што се автентични предвоени народни песни, па зафатен сум со тоа, и би било одлично ако ми ги посочите „новокомпонираните“ песни. Ви благодарам за интересот. ZlatkoPyotr (разговор) 23:12, 13 јануари 2021 (CEST)[одговори]

Благодарам за трудот, само што ја ажурирав статијата. Ако сте заинтересирани, инаку, при создавање и уредување препорачувам да ги барате песните и од pelister.org, на кој воглавно има партитури од изворни песни, и да ги линкувате барем во надворешни врски исто како и со pesna.org. Понатаму, на ВБУ Музички Регистар имаат направено надчовечки напори воопшто за музика и текст, па ако можете и од таму линкувајте барем во надворешни врски. Секако, не мора да се придржувате кон ова, ама би било одлично ако се постапи вака. Пријатна вечер. ZlatkoPyotr (разговор) 22:02, 28 јануари 2021 (CET)[одговори]

Земи учество во СИЕ Пролет 2021[уреди извор]

Здраво, во периодот од 1 до 30 април ќе се одржува регионалниот уредувачки натпревар „СИЕ Пролет 2021“, во кој учествуваат заедници од цела Средна и Источна Европа, со цел создавање и подобрување на статии од сите тие заедници по однапред предложени списоци. Се разбира, дозволено е и пишување статии надвор од предложените списоци на заедниците. Обезбедени се награди за најдобрите тројца, како и за други категории. Прочитајте ја проектната страница за натпреварот и земете учество. Вклучи се и заедно да ја подобриме македонската Википедија.MediaWiki message delivery (разговор) 21:03, 3 април 2021 (CEST)[одговори]