Колатерална штета (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Колатерална штета е американски филм, во режија на Ендрју Дејвис. Главните улоги ги толкуваат: Арнолд Шварценегер, Франческа Нери, Елијас Котијас и Клиф Кертис.

Содржина[уреди | уреди извор]

Колумбиската герила, предводена од немилосрдниот Клаудио Парини (наречен „Волк“), организира бомбашки напад во Лос Ангелес. Во нападот страдаат невини жртви - сопругата и синот на пожарникарот Горди Брувер.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Антена, број 852, 24.10.2014, стр. 22.