Клер Армстронг

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
откриени Астероиди: 1
44016 Џимипејџ [1] 30 ноември 1997
  1. 1 со Марк Армстронг

Клер Армстронг (англиски: Claire Armstrong) — британски аматерски астроном. Таа е сопруга на супернова ловецот Марк Армстронг, и двајцата работат од Ролвенден (IAU code 960), Кент, Англија. Астероидот Клерармстронг 15967 бил именуван во нејзина чест од страна на нејзиниот откривач, нејзиниот сопруг.[1][2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. mark Armstrong Архивирано 18 октомври 2006 г. astro-engineering.com. Retrieved January 2011
  2. 15967 Clairearmstrong (1998 DN20) JPL Small-Body Database Browser