Кити

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Карта на Понпеј.

Кити е една од општините во сојузната држава Понпеј во Микронезија. Општината се наоѓа во југозападниот дел од островот Понпеј до јужните предели на планината Нахна Лауд.

Наводи[уреди | уреди извор]

  • Bendure, G., & Friary, N. (1988) Micronesia: A travel survival kit. South Yarra, Australia: Lonely Planet.

Координати: 6°50′30″N 158°12′30″E / 6.84167° N; 158.20833° E / 6.84167; 158.20833

Поврзано[уреди | уреди извор]