Прејди на содржината

Категорија:Цртање (анимирање)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Ова е категорија за цртање како, на пример, за цртани филмови или карикатури (за разлика од, на пример, техничко цртање). Англиски: cartoon.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 4 поткатегории од вкупно 4.

С

Ц

Страници во категоријата „Цртање (анимирање)“

Оваа категорија содржи само една страница.