Категорија:Угандијци

Од Википедија — слободната енциклопедија
Главната статија за оваа категорија е Угандијци.
Класификација: Луѓе: По националност: Угандијци
поврзано: Земји: Уганда: Луѓе

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.