Категорија:Субјективно искуство

Од Википедија — слободната енциклопедија
Главната статија за оваа категорија е Квалии.
Поимот „субјективно искуство“ се смета за спротивен на поимот „стварност“.

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

В