Категорија:Руанѓани

Од Википедија — слободната енциклопедија
Главната статија за оваа категорија е Руанѓани.
Класификација: Луѓе: По националност: Руанѓани
поврзано: Земји: Руанда: Луѓе

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.