Категорија:Пулмологија

Од Википедија — слободната енциклопедија

Пулмологијата е гранка на медицината која се справува со болестите на респираторниот систем.

Главната статија за оваа категорија е Пулмологија.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 4 поткатегории од вкупно 4.

Страници во категоријата „Пулмологија“

Оваа категорија содржи само една страница.