Категорија:Пулмологија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Пулмологијата е гранка на медицината која се справува со болестите на респираторниот систем.

Главната статија за оваа категорија е Пулмологија.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 3 поткатегории од вкупно 3.

Д

П

Страници во категоријата „Пулмологија“

Оваа категорија содржи само една страница.