Категорија:Премиери на Република Кина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Премиери на историската Република Кина (во континентална Кина) од 1912 до 1949 г.

Страници во категоријата „Премиери на Република Кина“

Оваа категорија содржи само една страница.