Категорија:Повеќедимензионална геометрија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Главната статија за оваа категорија е n-димензионален простор.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

Страници во категоријата „Повеќедимензионална геометрија“

Оваа категорија содржи само една страница.