Категорија:Мултилинеарна алгебра

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Главната статија за оваа категорија е Мултилинеарна алгебра.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

К

Т