Прејди на содржината

Категорија:Концепти во астрономијата

Од Википедија — слободната енциклопедија

Во оваа категорија се основните астрономски концепти и теми. Тука може да се најдат честите астрономски појави, астрономски величини и равенки кои имаат поврзаност со астрономијата (формули и односи) како и најопштите концепти во астрономијата.

Страници во категоријата „Концепти во астрономијата“

Прикажани се 2 од вкупно 2 страници во категоријата.