Категорија:Идеализам

Од Википедија — слободната енциклопедија
Главната статија за оваа категорија е Идеализам.
Поимот „идеализам“ се смета за спротивен на поимот „реализам“.
Поимот „идеализам“ се смета за спротивен на поимот „материјализам“.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

 

Страници во категоријата „Идеализам“

Прикажани се 5 од вкупно 5 страници во категоријата.