Категорија:Википедија:Слики по тип

Од Википедија — слободната енциклопедија

Сликите во оваа категорија се групирани според нивниот тип, односно начинот на којшто биле направени. Оваа категорија содржи анимации, фотографии, сликани слики и слично.

Категориите што се однесуваат на тематиката на сликата треба да се стават во Категорија:Википедија:Слики по тематика.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.