Категорија:Википедија:Предлошки за администрација

Од Википедија — слободната енциклопедија

Овие предлошки најмногу се користат за употреба од Википедија:Администратори или од други уредувачи кои извршуваат административни задачи или задачи поврзани со начелата/напатствијата.

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

Страници во категоријата „Википедија:Предлошки за администрација“

Оваа категорија содржи само една страница.