Категорија:Ѕвезди од типот A

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ѕвезди од типот A со спектрален тип од класата A, што значи дека имаат бела боја.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 4 поткатегории од вкупно 4.

0–9

A