Категорија:Бели подџинови

Од Википедија — слободната енциклопедија

Бели подџинови се подџиновски ѕвезди со (сјајност IV) и спектрален тип A.

Страници во категоријата „Бели подџинови“

Прикажани се 2 од вкупно 2 страници во категоријата.