Кал

Од Википедија — слободната енциклопедија
Кал

Кал е смеса на земја-почва со вода или некоја друга течност.

Калта какао тема во уметноста и во популарната култура[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Магор, Каталог 2015. Скопје, 2015, стр. 13.