Зли Дол

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Зли Дол
ЗемјаМакедонија Македонија

Зли Дол — река на Илинска Планина. Се влева во Големоилинска река.[1].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Илија Петрушевски - Благоја Маркоски, Реките во Република Македонија, стр. 32.