Зица

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Местоположба на општината Зица, Грција (со светло црвено).

Зица (грчки: Ζίτσα) — општина во Јанинскиот округ на Епир, Грција. Населението брои 2.200 жители (2001).Предлошка:Зица