Зеја (град)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Брана Зеја и хидроцентрала

Зеја (руски: Зе́я) — град во Амурската област, Русија. Има население од 24.986 жители (2010);[1] .

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Федерална служба за државна статистика (2011). „Всероссийская перепись населения 2010 года. Том 1“. Всероссийская перепись населения 2010 года. Федерална служба за државна статистика. Посетено на June 29, 2012.