Завојски Поток

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Завојски Поток is located in Република Македонија
Завојски Поток
Завојски Поток
Завојски Поток (Република Македонија)

Завојски Поток е поток во Република Македонија, со следниве географски координати: латитуда 41o 43' 12'', лонгитуда 20o 35' 09''.