Жиљце

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Жиљце
ЗемјаМакедонија Македонија

Жиљце — река на планината Козјак во Мариово, извира до границата со Грција кај Добро Поле, тече кон северозапад и се влива во Црна Река. [1].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Илија Петрушевски - Благоја Маркоски, Реките во Република Македонија, стр. 31.