Жељко Калач

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Жељко Калач
Лични податоци


* Настапи (Голови)

Жељко Калач (16 декември 1972) е австралиски фудбалер со хрватско потекло, кој настапува на позицијата голман. Soccer template.gif Оваа статија од областа на спортот е никулец. Може да помогнете со нејзиното уредување!