Жени на Александар Македонски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Во статијата се наведени жени и љубовници на Александар Македонски за кои постојат записи од страна на античките автори.


Надворешни врски[уреди | уреди извор]