Желтовски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Желтовски вулкан е стратовулкан кој се наоѓа во јужниот дел на полуостровот Камчатка, Русија.

Поврзано[уреди | уреди извор]