Прејди на содржината

ЖС „Љубљана Раковник“ (Словенија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
ЖС „Љубљана Раковник“
Поглед на железничката станица Љубљана Раковник
Општи информации
МестоРаковник
Градска општина Љубљана
 Словенија
СопственикСловенечки железници
ЛинииЉубљана–Метлика
Перони1
Колосеци5

Железничка станица Љубљана Раковник — железничка станица во градот Љубљана, Словенија, која главно ja опслужува населбата Раковник и Гаљевица.