ЖРК Стружанка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ЖРК Стружанка
Целосен називЖенски ракометен клуб Стружанка
Краток називЖРК Стружанка
ИгралиштеСпортска сала „Нико Нестор“
ПрестедателМакедонија Јован Трпеновски
Главен тренерМакедонија Владимир Паноски
ЛигаСупер лига
2018-20195-ти
Бои
Клупски бои         
Дресови
Бои на екипата
Бои на екипата
Бои на екипата
Бои на екипата
Домашен
Kit left arm drkredhoop.png
Бои на екипата
Kit body livorno1819a.png
Бои на екипата
Kit right arm drkredhoop.png
Бои на екипата
Бои на екипата
Гостински
Мреж. место
Матична страница

ЖРК Стружанка е македонски женски ракометен клуб од Струга, Македонија. Моментално се натпреварува во ракометната Супер лига, највисокото женско лигашко натпреварување во Македонија.

Првак[уреди | уреди извор]

  • 1980

Надворешни врски[уреди | уреди извор]