Елешка Река

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Елешка река
ЗемјаМакедонија Македонија

Елешка река — десна притока на Црна Река која доаѓа од денешната грчка територија и во Црна Река се влива западно од селото Бач[1].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Илија Петрушевски - Благоја Маркоски, Реките во Република Македонија, стр. 30.