Елена Уткина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Елена Уткина

Елена Михаиловна Уткина (руски: Елена Михайловна Уткина;[1] [2] 29 мај 1990) е руска ракометарка која настапува за екипата на РК Кубан Краснодар. Таа таму игра како позајмен играч од РК ЦСКА Москва. Уткина исто така е дел од руската женска ракометна репрезентација . [3] [4]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Фомина Елена Михайловна“. Архивирано од изворникот на 2017-12-26. Посетено на 2021-02-12.
  2. „В Ладе новый вратарь Елена Уткина“. Архивирано од изворникот на 2019-09-10. Посетено на 2021-02-12.
  3. Уткина Елена Михайловна
  4. „Elena Utkina Profile“. European Handball Federation. Посетено на 10 December 2016.[мртва врска]