Елена Наумоска

Од Википедија — слободната енциклопедија

Елена Наумоска (р. 6 април 1994) — македонска фудбалерка, која игра како играч од средниот ред за репрезентацијата на Македонија.[1]

Меѓународна кариера[уреди | уреди извор]

Наумоска дебитирала за репрезентацијата на Македонија на 22 април 2020 година, против Холандија.[2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Elena Naumoska“. World Football. Посетено на 19 September 2021.
  2. „North Macedonia vs Netherlands“. Soccerway. Посетено на 19 September 2021.