Евгениј Пешегов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Евгениј Валентинович Пешегов (руски: Евгений Валентинович Песегов; 21 февруари 1989) е руски професионален фудбалер. Тој настапува за ФК Ротор Волгоград.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Евгений Песегов стал игроком «Ротора»“ [Yevgeni Pesegov became a Rotor player] (руски). PFC Sochi. 2 September 2019.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]