Евгениј Игнатов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Медали
Кану-спринт мажи

ИКФ Светски Кану Шампионат

Злато 2005 Загреб
C-2 200 m
Злато 2006 Шегед
C-2 200 m
Злато 2007 Дисбург
C-2 200 m
Злато 2009 Дартмуд
C-1 4 x 200 m
Злато 2010 Познан
C-1 4 x 200 m
Сребро 2007 Дисбург
C-4 200 m
Сребро 2009 Дартмуд
C-2 200 m
Сребро 2009 Дартмуд
C-2 500 m
Сребро 2010 Познан
C-2 200 m

Евгениј Игнатов (Понекогаш запишуван како Јевгениј Игнатов, роден 3 ноември 1979 е руски кану-спринтер кој што се натпреварува од 2004-та. Тој освои девет медали на Светскиот Кану Шампионат со пет злата и четири злата.

Наводи[уреди | уреди извор]