Дури и на дожд

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Дури и на дожд (шпански: También la lluvia) е шпански филм снимен во 2010. година. Филмот е сниман за време на кризата со вода во Кочабамба, Боливија. Времетраењето на филмот изнесува 104 минути, а буџетот изнесува 5 милиони евра.