Достоинство на работа

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Достоинство на работа е право на почит и особено слобода од сексуални и други форми на малтретирање на работното место.[1]

Белешки[уреди | уреди извор]

  1. "Водич во феминистичката и родовата терминологија". Здружение на граѓани Акција Здруженска, Скопје. 2007-05-30. Посетено на 2007-06-22.