Прејди на содржината

Дорнштад

Од Википедија — слободната енциклопедија
Дорнштад во лето

Дорнштад е општина во Баден-Виртемберг, Германија .

Подредено на административната област Тибинген. Тој е дел од регионот Алб-Дунав . Населението е 8408 жители (од 31 декември 2010 година) . Зафаќа површина од 59,24 км².

Фотографии[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]