Дивиот, дивиот запад

Од Википедија — слободната енциклопедија

Дивиот, дивиот запад (англиски: Wild Wild West) е американски филм од 1999 година, во режија на Бери Зоненфелд. Главните улоги ги толкуваат: Вил Смит, Кевин Клајн и Селма Хаек.

Содржина[уреди | уреди извор]

Двајцата најдобри пиштолџии на Западот мора да го спасат претседателот Грант од злобниот пронаоѓач Лавлес.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Антена, број 854, 7.11.2014, стр. 15.