Детроит (Тексас)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Местоположба на Детроит во Тексас

Детроит (англиски: Detroit) е град во американската држава Тексас. Овој град според статистиките во 2000 година, има 776 жители[1].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „U.S. Census website“. Биро за попис на САД . Посетено на 2008-01-31.