Денис Дорожкин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Дорошкин Денис Игоревич во натпреварот за ФК Торпедо против ФК КАМАЗ
Дорошкин Денис Игоревич во натпреварот за ФК Торпедо против ФК КАМАЗ

Денис Игоревич Дорожкин ( руски: Денис Игоревич Дорожкин; 8 јуни 1987) е руски професионален фудбалер .

Кариера[уреди | уреди извор]

Тој го имал своето деби во руската Премиер лига за ФК Урал Екатеринбург на 8 март 2014 година во натпревар против ФК Краснодар .[1]

Наводи[уреди | уреди извор]