Дајцисау

Од Википедија — слободната енциклопедија
Дајцисау

Дајцисау е заедница во Германија, во покраината Баден-Виртемберг.

Предмет на административната област Штутгарт. Вклучено во областа Еслинген . Населението е 6420 жители (од 31 декември 2010 година) [1] . Зафаќа површина од 5,17 км².

Дајцисау

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Bevölkerungsentwicklung in den Gemeinden Baden-Württembergs 2010“ (PDF). Архивирано од изворникот (PDF) на 2013-05-01.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]