Градски стадион Радовиш

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Градски стадион Радовиш
Место Радовиш, Македонија
Отворен
Сопственик Општина Радовиш
Подлога Трева
Игра Плачковица
Детонит Јуниор
Гледачи 2.000

Градскиот стадион Радовиш - фудбалски стадион со капацитет од околу 2.000 гледачи. Со него стопанисува Општина Радовиш,[1] а главен корисник е Плачковица, како и Детонит Јуниор.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Спорт“, Општина Радовиш преку web.archive.org (посет. 24 септември 2019 г).